Dobrodružné výpravy do světů knih, filmů a seriálů. Bezpečný návrat není zaručen.

sobota 29. července 2017

Od všeho trochu

Je tu léto, které by mělo být časem volnějším a víc vhodným k čtení, sledování filmů... a taky psaní na blog. Aspoň tak jsem si to představovala, než přišlo. Ale zdá se, že v mém životě je to v poslední době zařízeno tak, že časové možnosti jsou vždycky jinde, než předpokládám. A tak se i tenhle blog pomalu začíná podobat mému prvnímu, na který jsem na konci jeho existence už jenom psala články o tom, že na něj nemám čas psát. Tomu bych se chtěla tu vyhnout, takže vám povím něco o svém skvělém létě a o kulturních věcech, o které jsem zatím zavadila.


Už v červnu jsem si udělala dovolenou a byla jsem ve Skotsku a Anglii. Přečetla jsem tam Murakamiho Spisovatel jako povolání, což je moc příjemná sbírka esejů. Dozvíte se v ní, jak tenhle skvělý autor začínal, jak vypadá jeho pracovní den, jakým způsobem vytváří postavy nebo co si myslí o cenách pro spisovatele. Je to pohodové a zajímavé čtení... i když si myslím, že by si ho víc užil někdo, kdo Murakamiho žere přece jenom o trochu víc než já. Ale i tak doporučuji, zvlášť na dovolenou, kterou nechcete mít úplně zabitou tím, že jste stále napůl ponoření do napínavého příběhu.Je to hrůza, ale nic dalšího jsem od té doby nepřečetla. Ale v knihovně jsem ulovila spoustu skvělých věcí, takže doufám, že je to ještě napravím!

Za to si léto užívám hudebně. Byla jsem dva dny na Colours of Ostrava - moc na fesťáky nejsem, ale přijelo tam několik mých oblíbenců, takže to bylo jasné. Hodně jsem si užila Imagine Dragons, kteří to tedy rozjeli pořádně a předvedli svoje největší hity. A taky Alt-J byl výborný. Já se ale nejvíc těšila na Norah Jones, kterou už pár let zbožňuju a za kterou jsem byla připravená jet i do okolních zemí, kdyby se v těch končinách objevila - takže Ostrava mi to ulehčila. Norah byla skvělá, ale utvrdila jsem se v podezření, že na podobné akce a velká publika prostě není stavěná... když máte při koncertu pocit, že by zpěvačka byla radši někde jinde a že se tam rozhodně necítí, je něco špatně. Takže doufám, že ji uvidím někdy v nějakém jejím "přirozenějším" prostředí.A do třetice všeho dobrého, konečně jsem se dostala na výstavu Big Bang Data do Doxu. Je to o informační exlozi, pořizování, uchovávání a využívání velkého množství dat a o možných následcích, které to může mít. Zdá se mi to jako dost podařená akce, i když musím říct, že maličko pochybuji o aktuálnosti některých informací.

Tak, to by bylo o mém létě! Dost času trávím prací a navíc se stále plácám v jízdách v autoškole (jsem v tomhle ohledu dost nepoužitelná), takže nebudu moc slibovat další články.
Takže... krásné léto! A budu ráda, když mi napíšete, jak ho trávíte vy :) 

Fotky: Honza Novák

 

4 komentáře:

 1. Oh, proč jsme si nenapsaly? Mohly jsme se na Colours sejít :( Nu což, tak třeba někdy příště....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě bohužel vůbec nenapadlo :( A užila sis to doufám...?

   Vymazat
 2. Užila. Jela jsem tam kvůli Moderat a UNKLE a obě kapely podaly excelentní výkon. Jen mě mrzelo, jak mě zmohlo to vedro, takže místo abych šla na nějakou přednášku, tak jsem raději seděla někde ve stínu u wi-fi a pila pivo. Tak třeba příští rok.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To horko bylo ohromné, to máš pravdu! Ale je fajn, že sis to užila :)

   Vymazat